bulu mata terkukur luruh....

Malay version of Dove section
azmil_takuya
The Great Eagle

Re: bulu mata terkukur luruh....

Postby azmil_takuya » Mon Apr 04, 2011 2:52 am

arie wrote:boleh dapatkan ubat sakit mata manusia jenis sapu difarmasi ataupun sapu bawang putih/ati2 hitam dimata dan bahu...
bulu tu akan tumbuh balik tapi lambat sikit la...

trima ksih bro krana brkongsi..........
teman akan cuba....

jessejames
Wise Owl

Postby jessejames » Mon Apr 04, 2011 1:36 pm

azmil_takuya wrote:
arie wrote:boleh dapatkan ubat sakit mata manusia jenis sapu difarmasi ataupun sapu bawang putih/ati2 hitam dimata dan bahu...
bulu tu akan tumbuh balik tapi lambat sikit la...

trima ksih bro krana brkongsi..........
teman akan cuba....

Bro,nampak gaya brg kau tu sakit mata.Selalu bulu bahu dia basah tapi ada juga kala yg bulu mata jatuh.Kalau semua dah cuba masih tak bolih,cuba bagi cacing.Sumbat 2-3 ekor dalam mulut terkukur,lepas tu ambik sekor,ambik tanah dalam perut dan sapukan dekat bulu mata.Aku pernah buat dan brg jadi baik,cuma nak sumbat cacing masuk mulut tu susah sikit..jolok.
Banyak kaki kukur,bila waktu rehat mikat,cari cacing bagi pikat makan.Tapi cuba ubat mata dulu,stail aku kalaula semua tak berkesan bolih cuba.Mungkin ada geng lain yg ada cara lain pulak.Harap dpt membantu.
Regards,
jessejames.

azmil_takuya
The Great Eagle

Postby azmil_takuya » Tue Apr 05, 2011 12:08 pm

Bro,nampak gaya brg kau tu sakit mata.Selalu bulu bahu dia basah tapi ada juga kala yg bulu mata jatuh.Kalau semua dah cuba masih tak bolih,cuba bagi cacing.Sumbat 2-3 ekor dalam mulut terkukur,lepas tu ambik sekor,ambik tanah dalam perut dan sapukan dekat bulu mata.Aku pernah buat dan brg jadi baik,cuma nak sumbat cacing masuk mulut tu susah sikit..jolok.
Banyak kaki kukur,bila waktu rehat mikat,cari cacing bagi pikat makan.Tapi cuba ubat mata dulu,stail aku kalaula semua tak berkesan bolih cuba.Mungkin ada geng lain yg ada cara lain pulak.Harap dpt membantu.[/quote]

thanks bro......cuma x nampak plak mata dier berair.....
kalo x berair pn kira sakit mata jg ker........
kalo btol sakit mata.....teman akan cube jg ler cara bro.........

Return to “Tekukur”