BirdQueen baby cockatiel (JB)

The cockatiel (Nymphicus hollandicus), also known as the quarrion and the weiro, is a bird that is a member of the cockatoo family endemic to Australia. They are prized as household pets and companion parrots throughout the world and are relatively easy to breed
amanbanjar
Wise Owl

Re: BirdQueen baby cockatiel (JB)

Postby amanbanjar » Wed Nov 09, 2011 12:44 am

BirdQueen wrote:
amanbanjar wrote:
BirdQueen wrote:maaf kwn2...lama tak menjenguk di mbf nie....seronok tgk kwn2 mendapat hasil ternakan...saya pun baru2 ni ada dpt baby 5 ekor...alhamdulilah semuanya semakin sihat membesar...tgh pikir mcm mane nk let go...rasa sayang la pulak...hmmmm...:(

tahniah sis bq...mbf nie dh jd mcm anak tiri ajer skrg nie sis bq...snyap snyi ajer ksrg nie...hukhuk...nk letgo kt den bleh kut sis bq...hrga dik badik yer...kita nie bkn org lain....pn... :lol:

bukan mcm tu aman....saya betul2 sibuk skrg ni...mmg tk cukup masa nk bkak forum dan fb...mmg rasanya nk let go tiel2 saya tu...tp........hehe....aman turun la jb...senang sikit...x la saya risau sgt....

hikhik,,tq bnyk2 yer sis...ala den fham ajer dgn ke bzian sis nie...jnji tnggung jwab ok..hikhik...sis risau psal brung ker..tuan yg nak brung nie..hahaha... :lol:
larikkkkkkkkkkk.......nyorok blkg cage cpat2

amanbanjar
Wise Owl

Postby amanbanjar » Wed Nov 09, 2011 12:45 am

gembala kerbau wrote:
BirdQueen wrote:tuan gembala kobau: saya mmg suka masak kicap..cuma daging kobau x penah mkn...rasa dia sama tk ngan daging lembu?..hehe

rasanya tidak sama sis. lebih anjal dan manis lagi. hehe

sis, sila lah load gambar terbaru tiel2 sis tu buat tatapan
kami. terutama bro amanbanjar. kih kih kih :mrgreen:

hahaha..den terima pakai aper yg bro gembaal kerbau duk cakap tu..hikhik.... :lol:
:pic

gembala kerbau
Wise Owl

Postby gembala kerbau » Wed Dec 21, 2011 2:10 am

Sis BQ. sila la update..tingin nak tgk. tiel2 tu. :D
Image
Muka Legend Tapi Hati Cute

BirdQueen
Wise Owl

Postby BirdQueen » Sat Feb 18, 2012 12:04 pm

Salam semua....ehemmmm2...:-)

Semua sihat? Burung2 sihat?...bagus2....maaf kerana x dpt nk update kat sini selalu....picture pon x sempat amik apetah lagi upload....bukan lah bz sgt pon...cuma x cukup masa jer....balik jer dorang dh tido...saya x berani nak kacau...kalau dulu saya x keje...dok mengadap burung2 tu jer...tu yg setiap detik amik pic dorang...hari2....skrg ni saya rasa kalau dorang nampak camera mesti takut...sb dh lme x amik gmbr.....nantilah....bila saya betul2 ada masa free yg panjang sket saya try amik...
Sebenarnya...saya rindu ngan kwn2 semua...semuaa tau....!!...update terkini ttg tiel2 saya...ermmmmm....mcm biasa...bertambah la jgak...tp ada yg jd dan ada yg tak....tu lumrah....yg sedang membesar ada dlm 20 ekor....alhamdulillah...
Pair malta, milk,mocha ngan alban sdg bertelur....ntah jd ntah tak telur tu...harap2 jd...sb dh setahun tggu....baru ni nk brtelur....rasanya kalau jadi mesti cun maut punya.....mcm tuan dia...cehhhhh!!! hahahaaa...
Malta pulak dh pandai kuar masuk cage sendiri....hmmmm....masa bila lah saya dpt snap video dia kannnn.....tgh dok pikir ni lama dh...saya dok dlm bilik tu dia x nak kuar...bila saya x de baru dia buat....
Akhir sekali...saya nk terima kasih kt kwn2 yg masih sudi menjengah nota2 saya...x jemu menyokong saya....(huh!! terharu)...saya masih mengalu-alukan kwn2 lama yg nk beli tiel saya....sehingga saat ini saya masih menunggu....bila agaknya nk turun sini....hehe...
Salam...dan jumpa lagi...miss u olls...:-)
BirdQueen BabyCockatiel (Facebook)

gembala kerbau
Wise Owl

Postby gembala kerbau » Tue Feb 28, 2012 2:35 am

wsalam..
heheh akhirnya muncul jua BQ. lama kami menanti nota2 baru dari sis. (terutama abg aman) kikiki
sudah berapa puluh ekor kah tiel2 sis sekarang ye? mesti lebih dari 50 ekor. hajat dihati mmg ingin
turun ke JB. kiranya sudi menjual seekor dua, post2 la gambar..tu sis. :mrgreen:
Image
Muka Legend Tapi Hati Cute

BirdQueen
Wise Owl

Postby BirdQueen » Tue Feb 28, 2012 2:39 pm

gembala kerbau wrote:wsalam..
heheh akhirnya muncul jua BQ. lama kami menanti nota2 baru dari sis. (terutama abg aman) kikiki
sudah berapa puluh ekor kah tiel2 sis sekarang ye? mesti lebih dari 50 ekor. hajat dihati mmg inginsaya
turun ke JB. kiranya sudi menjual seekor dua, post2 la gambar..tu sis. :mrgreen:

Sila2....amat la dialu-alukan wahai GK.....semua masih muda remaja lg...boleh ape salahnya...saya setia menunggu teman2 mbf turun...hehe
BirdQueen BabyCockatiel (Facebook)

Return to “Cockatiel”