BirdQueen baby cockatiel (JB)

The cockatiel (Nymphicus hollandicus), also known as the quarrion and the weiro, is a bird that is a member of the cockatoo family endemic to Australia. They are prized as household pets and companion parrots throughout the world and are relatively easy to breed
amanbanjar
Wise Owl

Re: BirdQueen baby cockatiel (JB)

Postby amanbanjar » Sun Nov 06, 2011 11:40 pm

BirdQueen wrote:maaf kwn2...lama tak menjenguk di mbf nie....seronok tgk kwn2 mendapat hasil ternakan...saya pun baru2 ni ada dpt baby 5 ekor...alhamdulilah semuanya semakin sihat membesar...tgh pikir mcm mane nk let go...rasa sayang la pulak...hmmmm...:(

tahniah sis bq...mbf nie dh jd mcm anak tiri ajer skrg nie sis bq...snyap snyi ajer ksrg nie...hukhuk...nk letgo kt den bleh kut sis bq...hrga dik badik yer...kita nie bkn org lain....pn... :lol:

dzee
Wise Owl

Postby dzee » Mon Nov 07, 2011 7:14 am

nk kwn tlg letgo kan pun boleh... nnti sis dh leh amik CAG plak.. dulu kan sis ckp nk breed CAG plak...
GREEN IS A NEW BLACK
Save The World

BirdQueen
Wise Owl

Postby BirdQueen » Mon Nov 07, 2011 3:16 pm

amanbanjar wrote:
BirdQueen wrote:maaf kwn2...lama tak menjenguk di mbf nie....seronok tgk kwn2 mendapat hasil ternakan...saya pun baru2 ni ada dpt baby 5 ekor...alhamdulilah semuanya semakin sihat membesar...tgh pikir mcm mane nk let go...rasa sayang la pulak...hmmmm...:(

tahniah sis bq...mbf nie dh jd mcm anak tiri ajer skrg nie sis bq...snyap snyi ajer ksrg nie...hukhuk...nk letgo kt den bleh kut sis bq...hrga dik badik yer...kita nie bkn org lain....pn... :lol:

bukan mcm tu aman....saya betul2 sibuk skrg ni...mmg tk cukup masa nk bkak forum dan fb...mmg rasanya nk let go tiel2 saya tu...tp........hehe....aman turun la jb...senang sikit...x la saya risau sgt....
BirdQueen BabyCockatiel (Facebook)

BirdQueen
Wise Owl

Postby BirdQueen » Mon Nov 07, 2011 3:18 pm

dzee wrote:nk kwn tlg letgo kan pun boleh... nnti sis dh leh amik CAG plak.. dulu kan sis ckp nk breed CAG plak...

boleh jgak kannn....nti lah saya fikirkan mcm mne eh....pasal cag tu...rasanya dh x berapa minat nk beli...kalau ada yg nk saya tlg bela boleh kot...tp sekor je la....hahaha....
BirdQueen BabyCockatiel (Facebook)

gembala kerbau
Wise Owl

Postby gembala kerbau » Tue Nov 08, 2011 2:03 am

BirdQueen wrote:tuan gembala kobau: saya mmg suka masak kicap..cuma daging kobau x penah mkn...rasa dia sama tk ngan daging lembu?..hehe

rasanya tidak sama sis. lebih anjal dan manis lagi. hehe

sis, sila lah load gambar terbaru tiel2 sis tu buat tatapan
kami. terutama bro amanbanjar. kih kih kih :mrgreen:
Image
Muka Legend Tapi Hati Cute

amanbanjar
Wise Owl

Postby amanbanjar » Wed Nov 09, 2011 12:42 am

dzee wrote:nk kwn tlg letgo kan pun boleh... nnti sis dh leh amik CAG plak.. dulu kan sis ckp nk breed CAG plak...

den pn pernah jgak dngr psal sis nk lyan cag tu....hikhik....den rsa....sis bleh handle....jual dlm 4pair konfom bleh dpt seko cag tu.. :lol:
dzee ada pot tu...sedia mmbntu demi sis...

Return to “Cockatiel”